Rodzaje ogrzewania

Budując własny dom, musimy podjąć decyzję o sposobie jego ogrzewania. Nie jest to łatwa decyzja, gdyż koszty wykonania stosownej instalacji są wysokie, a przy budowie domu liczy się każdy grosz.

W zależności też od rodzaju ogrzewania, różnie wykonuje się daną instalację. Inne też są piece. Obecnie na rynku, szczególnie w małych miejscowościach, dominuje ogrzewanie węglem. To w miarę tanie i efektywne paliwo. Węgiel Kraków zazwyczaj jest dowożony bezpośrednio ze składu, nie trzeba się więc martwić o jego transport. Ceny węgla w skład opału Kraków są całkiem przyzwoite, jest to więc dobry sposób na ogrzanie domu.

Jego niewątpliwą wadą jest jego przechowywanie. Tu trzeba mieć osobne pomieszczenie i to najlepiej szczelnie odgrodzone od reszty domu. Węgiel niestety brudzi wszystko co jest dookoła. Palenie w piecu centralnego ogrzewania również nie należy do rzeczy najprzyjemniejszych. Trzeba mieć do tego sporo siły i jeszcze więcej cierpliwości.

Wśród dostawców opału są również dostawcy ekogroszku, ale to znacznie mnie popularny rodzaj paliwa. Ekogroszek kraków stosuje tylko procentowo niewielka ilość domów. Przeszkodą do jego stosowania jest dość drogi piec. Ci, którzy decydują się na zamianę pieca węglowego na inny, częściej wolą przejść na ogrzewanie np olejem opałowym czy jeszcze lepiej gazem. To ostatnie paliwo jest chyba najlepsze, a przynajmniej najłatwiejsze w obsłudze. Niestety nie w każdej miejscowości istnieje możliwość ogrzewania gazowego. Wtedy musimy wybrać węgiel, ekogroszek lub olej opałowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *