Ekogroszek i inne

Ekogroszek, węgiel i inne jeszcze artykuły opałowe to propozycje dla wszystkich osób, które muszą się w nie regularnie zaopatrywać i tym samym systematycznie odwiedzać zaprzyjaźniony skład opału. Wprawdzie sezon grzewczy dobiega końca, ale węgiel czy ekogroszek ciągle będą znajdować nabywców, bo jednak do lata jeszcze wciąż daleko.

Poza tym latem też mamy włączone piece, bo ogrzewamy wodę. Wprawdzie zużycie opału jest wówczas dużo mniejsze, ale jest. Żyjemy w takim klimacie, że praktycznie przez większą część roku musimy ogrzewać nasze domy czy mieszkania. Nic na to, niestety, nie poradzimy, a skład opału staje się miejscem, które odwiedzamy regularnie czy tego chcemy, czy nie.
Zdecydowanie lepiej byłoby ogrzewać się gazem czy olejem opałowym, ale w naszych warunkach nadal najważniejszym materiałem opałowym jest węgiel i z całą pewnością długo tak jeszcze pozostanie. Wzrasta natomiast liczba osób, które kupują ekogroszek. I bardzo dobrze, bo to jednak dużo bardziej ekologiczny sposób ogrzewania.

Czas najwyższy, aby bardziej radykalnie zadbać o środowisko naturalne, bo przecież sami się unicestwiamy, jeśli palimy w naszych piecach co. wszystkim, co popadnie. Tak dłużej być nie może i pora, byśmy jako społeczeństwo to nareszcie zrozumieli. Jeśli wykorzystujemy dobry węgiel czy ekogroszek to już jest dobrze, bo zanieczyszczenie atmosfery nie jest takie duże. Byłoby ono też zdecydowanie mniejsze, jeśli przeszlibyśmy na ciepło systemowe, ale to też nie jest możliwe w skali całego kraju, a jedynie w większych miastach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *